O mne

Ahojte, vitajte. 🙂

Volám sa Romi a zdá sa mi, že na jeden ľudský život mám nesplniteľné množstvo nápadov. Život mi dáva zmysel vtedy, keď tvorím a tvorba vtedy, keď ju robím s ohľadom na matku Zem. Na to som prišla až časom. Pokusmi, pocitmi a pár krokmi vedľa. ´Človek sa mení. Ten, ktorý sa chce…´ Chcem sa. Chcem byť lepší človek, lepší tvorca, lepšia verzia Romi. Využívam rozmanitosť života a skúmam, kam až mi dovolí zájsť.

Maľujem a píšem. Dve rovnocenne obľúbené činnosti, ktoré mi robia radosť a cez ich výsledky sa tá radosť prenáša k vám. Práve pre tento pocit mám svoju prácu tak rada.

MAĽUJEM

Maľujem a tvorím v dvoch projektoch so spoločnou myšlienkou – využívať to, čo už na svete máme. Upcyklovať. Pretvoriť nepotrebnú vec na takú s pridanou hodnotou. Naschvál ju vyzdvihnúť a dať jej pocítiť výnimočnosť. Predchádzať kúpe nového, ušetriť zdroje, ušetriť ďalší odpad. Uchrániť prírodu, ktorú tak veľmi obdivujem, ktorou sa tak rada túlam.

Projekt DEAL WITH NATURE je produktom jednej prebdenej noci v intrákovej izbe. Žije od roku 2017 a za ten čas som pod jeho hlavičkou pomaľovala desiatky búnd z druhej ruky. Každý motív má jediného majiteľa a každá bunda má svoj vlastný príbeh. Príbehy Deal With Nature búnd mávajú iba šťastné konce. 🙂 Všetky nájdete na instagrame @deal.with.nature_romi.elischer a staršie na @romi.elischer.

Projekt TRAVELER AT HOME začal svoje bytie v mojej detskej izbe. Po návrate z prvého zaoceánskeho dobrodružstva som si na stenu namaľovala mapu sveta a spísala všetky čerstvo navštívené miesta. Páčilo sa to iným, maľovala som aj pre nich. Traveler At Home prešiel rôznymi zmenami a obdobím hibernácie. Najskôr som sa ale zmenila ja. Koncept Traveler At Home je spojenie upcyklácie, lásky k prírode, zážitkov a citu pre pekný domov. Staršie portólio pre inšpiráciu i staré interiérové kúsky v novom šate nájdete na @traveler.at.home_romi.elischer .

PÍŠEM

Na telesnú sa v škole nič nechytalo, ale môj druhý obľúbený predmet bola slovenčina, obľúbená disciplína slohové práce, najlepšie úvahy. Milovala som to a taviť myšlienky do písaného slova milujem dodnes.

V kratších textoch sa jaším na instagramoch, v dlhších tu na blogu a najdlhšie dúfam, že raz prídu a sen o vlastných voňavých stránkach sa raz skutočnosťou stane.

Rada sa vzdelávam, čítam a píšem o udržateľných témach, lebo verím že si v nich niekto inpširáciu nájde a užitočné veci do života svojho zavedie. Píšem aj o kadečom inom. O dobrodružstvách, krásnych miestach, o živote. Baví ma to a dúfam, že vás to bude baviť čítať.

Pre aktuálne šoromoro sledujte instagramy či fejsbuky a ak vás čokoľvek zaujíma, napíšte (RO)mi. 🙂