Spojili sme umenie náradia a štetcov / spolupráca MEBIK & DEAL WITH NATURE

26 apríla / 2018

S chalanmi z Mebik.sk máme niečo spoločné. Spája nás láska k starým veciam, v ktorých vidíme potenciál, a to aj vtedy, keď ich už pôvodný majiteľ umiestnil do priečinku nepotrebné/odpad.

Čo je projekt MEBIK?

S okamžitou platnosťou ma zaujalo to, čomu sa s takým zanietením venujú títo dvaja chalani. Hľadajú si staré, nepojazdné a zúbkom času poznačené bicykle, ktoré tú najväčšiu slávu zožali ešte v minulom storočí. Svojou kreativitou a zdatnosťou v dielni ich pretvárajú na unikátne a nádherné kúsky, slúžiace novým majiteľom ešte ďalšie dlhé roky. Projekt MEBIK robí ľudí šťastnými a nepotrebné veci opäť potrebnými. Veď čo môže byť krajšie, ako si namiesto do MHD nasadnúť na svojho vlastného dvojkolesového tátoša a vybrať sa do mesta, či najbližšieho kúsku prírodného raja?

http://www.mebik.sk/

Čo je projekt DEAL WITH NATURE?

Môj projekt DEAL WITH NATURE je postavený na podobnom postoji k prírode a starým veciam. Rovnako ako MEBIK, snažím sa aj ja UpCyclovať už existujúce veci na také, ktoré prinesú novému majiteľovi určitú pridanú hodnotu. Pod projekt DEAL WITH NATURE som zaradila najmä oblečenie a to z jedného prostého dôvodu. Denné kvantá celosvetovo vyprodukovaného nového textilu sú alarmujúcim problémom, ktorému je príroda vystavovaná. Textil je navyše takým typom odpadu, ktorý je minimálne recyklovateľný. Snažím sa redukovať odevný odpad, ktorý je pre mňa vlastne plátnom. Vždy si vyberiem nosený kúsok, v ktorom vidím potenciál, ktorý je kvalitnejší a stojí za investovanie času. Väčšinou maľujem na chrbty rifľoviek a maľujem čokoľvek, čo si konkrétny človek zaželá. Z nevýrazného a nepotrebného kúsku sa tak zaraz stáva obľúbený originál so želaným motívom. Bol mu venovaný potrebný čas, aby sa mohol vrátiť späť do sveta.

https://romielischer.sk/upcycling/

Myslím, že v prípade chalanov, ako i v mojom prípade je nám zadosťučinením dobrý pocit z vykonanej práce tak pre zákazníka, ako i pre prírodu. Spojili sme sily a vytvorili unikátny BIKE, o ktorý v lete prebiehala súťaz.

Čakala som na kuriéra s veľkou krabicou skrývajúcou bicykel, ktorý mi mali chalani poslať. Namiesto toho som dostala menšiu krabicu, v ktorej by ste čakali všetko, len nie bicykel. Nie nadarmo sa skladačka volá skladačka. Zrenovované modré telo skladacieho bicykla pricestovalo až zo Spišskej Novej Vsi do Bratislavy, rozložené na pár častí. Pod náradím MEBIK a štetcom DEAL WITH NATURE tak vznikol originálny bajk, ktorý už má svojho nového majiteľa. Teda majiteľku. 🙂 

Daj nám vedieť, či sa ti výsledok našej kolaborácie páči. Ak áno a uvažuješ, že by sa ti podobný tátoš hodil, neváhaj kontaktovať šikovných chalanov z MEBIK.SK , ktorí ti radi vyhovejú.  Určite stojí za to vlastniť túto spratnú milú skladačku. Ja chalanom ďakujem za novú skúsenosť a teším sa, že sme vytvorili niečo ďalšie (staro)nové! 

Romi

 

Ak sa ti moja tvorba páči, neváhaj ma kontaktovať.

Kontakt

    Pridaj komentár