Prírodná kozmetika – lokálne značky

8 novembra / 2021

V tomto zozname nájdeš niekoľko lokálnych značiek kozmetiky, ktoré pracujú s prírodou. Výber je subjektívny, preto ak máš svoj tip, napíš ho dole do komentára a zoznam rada rozšírim. 🙂

 

MALINNA COSMETICS 

“Zloženie našich produktov je špičkové, neobsahujú nijakú syntetickú chemikáliu, ale nie je úplnou podstatou zameriavať sa na jednotlivé vstupné suroviny. Až ich spracovanie je to, čo definuje ich výnimočnosť. Pri procese spracovania sa jednotlivé zložky kombinujú a menia, čo ich robí vysoko kompatibilné s ľudským organizmom.“

malinnaproducts.com, @malinna_products

 

BOTANICA SLAVICA

“Botanica Slavica je moderná značka prírodnej kozmetiky inšpirovaná dedičstvom po našich predkoch. Tradičné receptúry v novodobom prevedení a v modernom šate vratných obalov starostlivo formulujeme s úctou k matičke prírode. Využívame predovšetkým cenné lokálne bylinné extrakty, vďaka ktorým si aj naši zákazníci môžu vychutnať generáciami overené účinky a vlastnosti každého produktu, ktorý vychádza spod našich rúk. Botanica Slavica stelesňuje lásku a úctu k tradícii  a prírode, jej darom a všetkému živému.”

botanicaslavica.eu, @botanicaslavica

 

HERBS BY HUPKA

“Pri svojej práci sa opieram o princípy Tradičnej čínskej medicíny, ktorú považujem za úžasný systém, ktorý hľadí na človeka celostne- na jeho telo aj dušu. Okrem toho zbieram, suším, či lúhujem slovenské bylinky, pretože si myslím, že najväčšiu silu pre náš organizmus majú bylinky, ktoré vyrástli na zemi, z ktorej pochádzame a ktorá nám je prirodzená. Zaujímam sa tiež o aromaterapiu – esenciálne olejčeky značky Florihana a DoTerra boli pre mna láskou na “prvý čuch”.”

herbsbyhupka.com, @herbs_by_hupka

 

HILING ZDRAVÁ KRÁSA

“A takto sa začala vyvíjať alchýmia v mojich rukách. Skúšanie, miešanie, voňanie, testovanie, cítenie, toto všetko sa vytváralo pokusom a omylom, radosťou ale aj sklamaním. Až raz počas tuhej zimy, keď bylinky zaliezli do teplej zeme a ja som nemala z čoho vyrábať, ma napadlo ponoriť sa hlbšie do alchýmie mastičiek a inej prírodnej kozmetiky. Emulzie, pokusy, teória ale aj prax s deťmi počas “vyučovania”. Týmto som plná JA.”

hilingzdravakrasa.sk, @hiling.zdrava.krasa

 

MYLO

“Čistota — Mylo je ručne vyrábaná kozmetika inšpirovaná prírodou. Efektívne spája silu jednotlivých ingrediencií tak, aby dodala pokožke potrebnú starostlivosť a zbytočne ju nezaťažovala syntetickými látkami. Čistá a rozmaznávaná pokožka sa vám dlhodobo odvďačí zdravým vzhľadom.”

mylo.sk, mylo_sk

 

PONIO

“Ponio je slovenská značka ručne robenej kozmetiky – prírodných mydiel, masážnych kociek, deodorantov, šampúchov® (tuhých šampónov), prírodných kondicionérov a iných voňavých vecičiek. Výrobky sú všetky ručne robené v menších množstvách s maximálnou poctivosťou, aby ste dostali do rúk vždy kvalitný výrobok. Používame vlastné receptúry a postupy, ktoré neustále zdokonaľujeme, vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste.”

ponio.sk, @ponio.sk

 

MODRÁ PÚPAVA

“Vďaka originálnym funkčným receptúramstarostlivo vybraným surovinám a vlastnoručne pripraveným bylinkovým extraktom je sila prírody v našich výrobkoch využitá naplno. Napokon, nech sa páči, presvedčte sa na vlastnej koži :)”

modrapupava.sk, @modrapupava

 

KVITOK

“Pri výrobe uprednostňujem ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou spolupracujú. Moja práca však nie je založená na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh „starej matere“. Ľudové liečiteľstvo je vyhľadávané čoraz väčšou skupinou ľudí a ja som sa rozhodla prepojiť ho so skutočnými vedeckými poznatkami.”

kvitok.sk, @kvitok.sk

 

AMPHORA

“Kozmetika Amphora vám predstavuje ručne a s láskou vyrábané prírodné produkty na báze za studena lisovaných rastlinných olejov a masiel, kvetových vôd, ílov, rastlinných výťažkov, vitamínov, proteínov a ďalších prírodných aktívnych látok, ktoré sa starajú o našu pokožku a vlasy a udržujú ju mladú, sviežu a zdravú.”

amphora.shop, @amphora.shop

 

FRAELA

“Rúž je od minulosti symbolom silných žien. Ženy, ktoré sa ním maľovali, boli kedysi patriarchálnou spoločnosťou odsudzované. Neskôr sa rúž stal symbolom hnutia sufražetiek a svojráznych herečiek. Rozhodli sme sa preto, že naše nové meno bude symbolizovať silné ženy a ich práva. Pri hľadaní nového mena sme narazili na staroprešporský názov “frajla”. Išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov. Naše presvedčenie. Maľujme sa ako chceme, obliekajme sa ako chceme. Nebojme sa pohľadu druhých. Buďme samé sebou, namaľované či prirodzené. Sexy oblečené či vo vreci. Slovo Frajla nám zároveň evokovalo staroseverskú bohyňu plodnosti, úrody a lásky Freyu. Rozhodli sme sa spojiť tieto dve silné ženské slová a vytvorili sme naše nové ja. Fraela.”

Máš svoj tip? Napíš o ňom a pomôž rozšíriť zoznam superských značiek prírodnej kozmetiky.
Ďakujem! S láskou Romi

 

Ak sa ti moja tvorba páči, neváhaj ma kontaktovať.

Kontakt

    Pridaj komentár