INFO K OBJEDNÁVKE PERSONALIZOVANEJ BUNDY – PROCES, UPCYCLING, MATERIÁL, ČAS vs. CENA

2 februára / 2022

V tomto článku sa dozvieš:

o projekte Deal With Nature,

o materiáloch, ktoré používam,

o tom, ako vzniká personalizovaný motív,

o tom, čo obnáša celkový proces tvorby personalizovanej rifľovky,

o čase vs. cene,

o zálohe a možnostiach rozdelenia platby,

o prispôsobení maľby vopred určenému budgetu,

o trvaní tvorby a dodaní hotovej rifľovky,

o tom, či sa dá rifľovka prať,

(trošku) o autorke projektu @deal.with.nature_romi.elischer.

 

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

PROJEKT DEAL WITH NATURE

Maľujem personalizované obrazy na rifľovky z druhej ruky. Motívy sú v prevažnej väčšine tvorené z viacerých indícií, ktoré charakterizujú osobnosť majiteľa/majiteľky bundy. Pre každého jednotlivca vytváram a zachovávam jedinečnosť a motívy neduplikujem. Tvorím čo možno najviac s ohľadom na prírodu.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

MATERIÁL 

RIFĽOVKY Z DRUHEJ RUKY

Upcyklujem – premieňam „odpad” alebo staré veci na hodnotu. Mojím zámerom je dávať ďalšiu šancu existujúcemu/starému/nechcenému oblečeniu. Vyhýbam sa novéhu materiálu, a teda novým zdrojom. Neverili by ste, koľko je na svete nechcených búnd. A o osatných druhoch oblečenia hádam ani nemusím hovoriť.

Využijem bundu, ktoré už doma máš (ak mi poskytneš bundu ty, z konečnej sumy danej personalizovanej objednávky sa odrátava 25 Eur) alebo bundu hľadám cielene podľa tvojej preferencie na farbu, typ bundy, strih, veľkosť. Vždy z druhej ruky.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

 

FARBY

Používam textilné farby na vodnej báze, ktoré sú VEGAN a 100 % bez rozpúšťadiel.

 

PRACIE PROSTRIEDKY

Bundu po dokončení vždy periem, čo je moja skúška správnosti celého procesu a zároveň ju tak rovno pripravujem na okamžité nosenie. Používam biologicky odbúrateľné a čapované pracie prostriedky, ktoré navyše krásne voňajú.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

KRABICE

Hotové bundy odovzdávam/odosielam v kartónovej krabici s vekom, ktorá je nielen pekná, ale aj 100 % recyklovateľná. Ak hotový balík obviažem aj špagátom, je veľmi pravdepodobné, že pochádza z druhej ruky. Posledné dva roky som míňala ten, ktorý ostal kamarátke zo svadby.

 

ŠTÍTKY A FAKTURÁCIA

Informačné papieriky netlačím. Na oboznámenie, ako sa starať o maľovanú rifľovku, mám pečiatku, ktorú používam na zbytkové papiere z kadečoho. Faktúry posielam elektronicky.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

VZNIK PERSONALIZOVANÉHO MOTÍVU

Môžeš mi napísať s jasnou alebo menej špecifickou predstavou. Stačí mi pár indícií, ktoré vystihujú budúceho majiteľa/budúcu majiteľku bundy.

Čo má rád/rada? Čo počúva, pozerá, na čo hrá? Aké vlastnosti ho/ju vystihujú alebo čo chceš povedať darovaným motívom? Bunda môže byť aj pre teba samého/samú. V tomto prípade platí to isté. Povedz mi o sebe. 🙂 Slovne, obrázkovo a rýchlymi náčrtmi ti priblízim môj nápad na spracovanie indícií do jednotného vizuálu. Po odslúhlasení/konzultácii a nájdení správneho motívu sa púšťam do práce.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

PROCES

Ide o zdĺhavý proces, ktorého výsledom je osobná maľba pre konkrétneho jednotlivca. Proces tvorby bundy si vyžaduje:

– individuálnu online komunikáciu,

– kreatívu pri tvorení nápadu a prípravu motívu,

– fakturáciu,

– zabezpečenie materiálu,

– samotné maľovanie,

– fixáciu motívu,

– pranie, žehlenie,

– balenie,

– odovzdanie, odoslanie…

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

ČAS vs. CENA

Veľká a detailná personalizovaná maľba (napr. ktorákoľvek z týchto v článku) trvá v priemere 25 hodín (+ priemerne 5 hodín všetky ostatné úkony – viď spomínaný PROCES). Celkový proces trvá vždy + – 30 hodín.

Vytvorenie čistého, pekného, hladkého, precízneho, jedinečného motívu a zároveň nositeľného a prateľného kúsku oblečenia si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti. Tomuto štádiu predchádzali roky mravenčej práce, zdokonaľovania, skúseností a učenia sa na vlastných chybách.

Cena veľkej detailnej maľby na chrbát bundy je 600 Eur (pri poskytnutí vlastnej rifľovky 575 Eur). S  touto sumou sa dá hýbať smerom nadol, ak je motív menší alebo aj veľký, ale menej náročný. Všetko závisí najmä od času, ktorý si daná bunda žiada.

*Aktuálne ceny sú platné od 1. 6. 2021 a odzrkadľujú reálnu hodnotu času, schopností a všetkých súvisiacich materiálových a finančných nákladov.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

ZÁLOHA, ROZDELENIE PLATBY

Sumu zvyčajne fakturujem na polovicu – zálohu pred maľovaním a zvyšok sumy po maľovaní. V prípade potreby sa však viem prispôsobiť a sumu rozdeliť napr. na tri časti (tri faktúry). Napíš mi vopred a spolu nájdeme vhodné riešenie. 🙂

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

MAĽBA PODĽA VOPRED URČENÉHO BUDGETU

Ak máš záujem o moju tvorbu, avšak menší budget, neváhaj mi nezáväzne napísať. Maľujem aj menšie motívy (napr. na prednú časť bundy alebo rukáv). Cenu vieme prispôsobiť napríklad aj zvolením jednoduchšieho motívu, nie tak náročného na detaily, a teda čas. 

 

TRVANIE, DODANIE

Dĺžka trvania celého procesu tvorby od objednávky až po dodanie závisí od aktuálnej vyťaženosti. Ak máš deadline, napíš mi radšej skôr, ideálne min. 3-4 týždne vopred. Ale niekedy stačí i menej.

Príbeh a zadanie týchto búnd nájdeš TU.

 

DÁ SA RIFĽOVKA PRAŤ? AKO?

Áno a v práčke. Rifľovka je po dokončení plne funkčná – nositeľná a prateľná. Jednoduché inštrukcie ku starostlivosti pribaľujem vždy do krabice s hotovou bundičkou.

 

INÁ OTÁZKA?

Neváhaj mi napísať, na tvoje prípadné otázky odpoviem veľmi rada.

Príbeh a zadanie tejto bundy nájdeš TU.

 

ZA VŠETKÝMI ZHMOTNENÝMI PRÍBEHMI STOJÍM JA, ROMI 🙂 

Projekt Deal With Nature vznikol v roku 2017. Do dnešného dňa sa mi aj vďaka vašim želaniam podarilo zhodnotiť a pomaľovať približne 140 rifľových búnd. Zanechala som v nich kus svojho život a zažila kopu vašich príbehov, z ktorých nám vznikli i mnohé priateľstvá.

Ak sa ti moja tvorba páči, chápeš, že ľudský čas má hodnotu a jedinečná personalizovaná vec ti dáva zmysel, kedykoľvek mi napíš. Rada ti vytvorím srdcu blízky motív, ktorý nikto na svete nemá. Obraz, ktorý môžeš zobrať von.  A navyše ucyklovaný. To je, čo? 🙂

Projekt žije (takmer) denne na Instagrame @deal.with.nature_romi.elischer. Pridaj sa, si vítaný/á. 

Ďakujem! S láskou Romi 🙂

Ak sa ti moja tvorba páči, neváhaj ma kontaktovať.

Kontakt

    Pridaj komentár